southco


jetpress
slide1
O nás
Firma Global Components & Tooling Corporation Ltd. byla založena v roce 1987 panem Richardem Hindsem, dlouholetým pracovníkem vrcholového managementu světových automobilek. Jeho zkušenosti z výroby a marketingu, nabyté při působení ve Velké Británii, Střední a Východní Evropě, Portugalsku, USA, Jižní Africe, Indii a Asii, se staly základním pilířem budoucího úspěchu firmy.

V České republice firma působí od roku 1990 s krátkou přestávkou v letech 1998-2000. Od roku 2006 je registrována jako organizační složka zahraniční společnosti se sídlem v Kroměříži.

Kroměřížská pobočka firmy má dva hlavní směry činnosti. Tím prvním je distribuce průmyslových uzávěrů a dalších produktů firmy Southco, komponentů firmy Jetpress a s tím souvisejícím poradenstvím při jejich implementaci. Global Components byla jednou z prvních firem, která přestavila českým a slovenským uživatelům výhody čtvrtotáčkových šroubů. Tehdy jako výhradní zástupce dnes již legendární firmy Dzus Fasteners ve Střední Evropě.

Druhým pilířem firmy je výroba komponentů v kombinaci s projektovým managementem. Zákazníky jsou především firmy z Velké Británie a USA. Tato práce zahrnuje vyhledávání vhodných výrobců, jejich audit, plánování výroby, kontrola v průběhu výroby i kontrola konečná, včetně rozměrových protokolů balení a logistiky. Firma provádí i výrobu a montáž speciálních nerezových kompresních uzávěrů pro svého hlavního dodavatele, firmu Southco.